دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ 
qodsna.ir qodsna.ir
وزیر سابق دادگستری اسرائیل تشریح کرد

کارنامه 10ساله نخست وزیری بنیامین نتانیاهو + احصای 23 چالش منطقه ای و بین المللی رژیم اشغالگر قدس

دانیل فریدمن نوشت: پس از گذشت یک دهه زمامداری نتانیاهو در اسراییل ما امروز در برابر یک مشکل مضاعف قرار داریم: بی کفایتی در سطح بین المللی به دنبال گره خوردن کارما با فلسطینی ها و یک مشکل وجودی در سطح نظامی با ایران. این ترکیب خطرناکی است.

واکنش حماس به استعفای وزیرکار لبنان :

استعفای وزیرکار لبنان یک پیامد مثبت بر شرایط کنونی فلسطینی هاست

در پی استعفای کمیل ابوسلیمان وزیرکار لبنان در جریان اعتراض های اخیر این کشور، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در بیانیه ای مطبوعاتی این استعفا را دارای پیامد مثبت بر شرایط کنونی فلسطینی ها در لبنان دانست.

اسرائیل بمنظور آمادگی در جنگ احتمالی طراحی کرد:

شبیه سازی روستاهای لبنانی ، اردوگاههای فلسطینی و تونل ها برای مانور نظامی!+عکس

یک رسانه صهیونیستی نوشت که ارتش اسرائیل به آموزش ها و مانور نظامی هود در داخل منطقه ای درجولان اشغالی ( سوریه) که داخل آن براساس جغرافیای لبنان شبیه سازی شده است ، ادامه می دهد.

وزیر سابق دادگستری اسرائیل تشریح کرد

کارنامه 10ساله نخست وزیری بنیامین نتانیاهو + احصای 23 چالش منطقه ای و بین المللی رژیم اشغالگر قدس

دانیل فریدمن نوشت: پس از گذشت یک دهه زمامداری نتانیاهو در اسراییل ما امروز در برابر یک مشکل مضاعف قرار داریم: بی کفایتی در سطح بین المللی به دنبال گره خوردن کارما با فلسطینی ها و یک مشکل وجودی در سطح نظامی با ایران. این ترکیب خطرناکی است.

عقل یهودی و پول عربی در ازدواج شیطانی /تسونامی شرکت های امنیتی اسرائیل در کشورهای عربی خلیج فارس /محافظت از چاههای نفت و فروش برنامه های سایبری ومیلیاردها دلار سود!

برخی از کشورهای عربی اقدام به استخدام کارکنان موساد در زمینه برنامه های سایبری کرده اند و برخی از افسران بلندپایه دستگاه امنیت نظامی امان که در این زمینه تجربه و تخصص کافی دارند در برابر حقوق ماهانه بسیار عالی به استخدام کشورهای عربی درآمده اند.

عبدالستار قاسم در تحلیلی مطرح کرد؛

سرخوردگی‌ و ناکامی‌های پیاپی رژیم صهیونیستی در عرصه‌های داخلی و خارجی؛ فرصتی مناسب برای فلسطینیان

یک تحلیلگر مطرح فلسطینی در تحلیلی نوشت رژیم صهیونیستی در معرض ناکامی‌ها و شکست‌های پیاپی در زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، امنیتی و نظامی قرار گرفته است که قطعا این رژیم را به سمت بازنگری در محاسبات و تجدیدنظر در سیاستگذاری های خود وادار خواهد کرد.

یک مقام فلسطینی فاش کرد :

100 هزار دانش آموز فلسطینی در خطر محرومیت از آموزش با روشهای فلسطینی/تحمیل روشهای آموزشی و کتب درسی اسرائیل به فلسطینی ها

یک مقام در وزارت پرورش و آموزش تشکیلات خودگردان فلسطین گفت که به دلیل سیاست های رژیم اشغالگر در حذف روشهای آموزشی فلسطینی بیش از 100 هزار دانش آموز فلسطینی در خطر محورمیت از آموزش با روش های درسی فلسطین هستند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا:

کمک های آمریکا به اسرائیل باید مشروط به پایان شهرک سازی در کرانه باختری شود

سناتور الیزابت واران که در صدر لیست نامزدهای حزب دموکرات آمریکا قرار دارد درباره موضع خود در قبال شهرک سازی گفت که با وجود تصمیم نتانیاهو برای افزایش شهرک سازی نمی توان به تشکیل دو دولت امید داشت.!

پس از گذشت 4 روز از تظاهرات لبنانی ها، صورت گرفت؛

توافق نظر سعد حریری با سیاستمداران لبنانی برای انجام اصلاحات اقتصادی

مسئولان دولتی لبنان اعلام کردند که سعد حریری با شرکای سیاسی خود در دولت لبنان به توافقات اصلاحاتی- مالی تازه ای دست یافته اند.

یک رسانه اسرائیلی با ابراز شادمانی از عادی سازی روابط با اعراب خبر داد :

حضور هیات اسرائیلی در نشست ضد ایرانی بحرین!

یک منبع حاضر در خلیج فارس به نشریه تایمز آو گفته است درتازه ترین نشانه از بهبود روابط میان این بخش از جهان عرب و اسرائیل، یک مقام ارشد در کنفرانس امنیتی روز دوشنبه در بحرین شرکت خواهد کرد.

روزنامه ایندیپندنت :

تحولات اخیر در منطقه به نفع اسرائیل نیست/تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا باعث تقویت دشمنان اسرائیل می شود!

نگرانی اصلی اسرائیل با توجه به تحولات اخیر و تحلیل رفتن قدرت بازدارندگی آمریکا، این است که دشمنان اسرائیل به ویژه حزب الله دست به عملیات خطرناکی در منطقه بزنند به ویژه که عملیات اسرائیل برای جلوگیری از تثبیت حضور ایران نزدیک مرزهایش و متوقف کردن طرح مشترک ایران و حزب الله برای تولید موشک های نقطه زن، ادامه دارد.

ادامه مهمترین خبرها ...
معرفی کتاب
اینفوگرافیک
کاریکاتور

سایت های دیگر

العربیة في مؤتمر صحافي عقده بأحد مواكب البحرين في كربلاء العامري: اميركا وإسرائيل يبذلان كل الجهد لكي لا يكون استقراراً بالعراق
English Israel will get US aid only if it ceases settlement constructions, Warren suggests
Bahasa Indonesia Iran tidak akan mundur mendukung Palestina

خبرگزاری بین المللی قدس


خبرگزاری بین المللی قدس

2017 Qods News Agency. All Rights Reserved

نقل مطالب با ذکر منبع بلامانع است.