صفحه اصلی خبر خبر شماره :69766
ملت ایران هرگز قدس و فلسطین عزیز را رها نخواهند کرد 16:54 | 22\11\1395

شرکت کنندگان در سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی: ظلم ستیزی، حمایت مظلوم در برابر ظالم و دفاع از ملت فلسطین و دشمنی با رژیم اشغالگر قدس اجزای جدا ناشدنی انقلاب شکوهمند ایران است.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) راهپیمایی با شکوه 22 بهمن صبح امروز برگزار گردید، بر اساس این گزارش خبرنگاران قدسنا با حضور در میان سیل خروشان جمعیت در راهپمایی امروز با تنی چند از شرکت کنندگان در این مراسم گفت وگو کردند.

"حجت الاسلام ایمانی" پیش نماز یکی از مساجد تهران با اشاره به اهمیت راهپیمایی 22 بهمن و شعارهای انقلاب ایران در دفاع از مظلومین عالم (فلسطین، لبنان، سوریه و ...) و دشمنی با ظالمانی همچون رژیم صهیونیستی بیان داشت: ما مسلمان هستیم و شعارهای انقلاب ایران هم دفاع از اسلام و حمایت از مظلوم بوده است. دفاع از ملت فلسطین استراتژی جدا نشدنی ملت ایران بوده، هست و خواهد بود. این وظیف شرعی، انسانی و اسلامی ملت ایران است که از ملت های مظلوم و تحت ستم دنیا حمایت کند. فلسطین، قلب تپنده امت اسلام است.

وی در ادامه با اشاره به حضور پرشکوه ملت ایران پس از گذشت حدود 4 دهه از انقلاب ایران گفت: این مردم پای این انقلاب خون داده اند و اذیت و آزارها و رنج های فراوانی کشیده اند تا بتوانند این انقلاب را حفظ کنند. امیدوارم مسئولین کشور به دغدغه های مردم ایران اهمیت بیشتری بدهند.


 

"امیر مهدی سرخی" دانش آموز 12 ساله از شرکت کنندگان این مراسم پرشکوه بیان کرد: من امروز آمده ام تا یاد و خاطره دانش آموزان در جشن پیروزی سال 57 را زنده کنم.

این دانش آموز همچنین در خصوص اهمیت دفاع از مظلوم در برابر ظالم افزود: انقلاب ایران با مبارزه با ظلم نظام شاهنشاهی شکل گرفت، پس طبیعی است که مبارزه با ظالمان عالم بخشی از اهداف جدایی ناپذیر جمهوری اسلامی ایران باشد. به همین دلیل هم امام (ره) همواره به دفاع از ملت فلسطین می پرداختند.

 

 

"میثم عرب سرخی" کارمند با اشاره به شرکت پر شکوه ملت ایران در جشن پیروزی انقلاب گفت: امروز آمده ایم تا به ندای رهبری معظم انقلاب لبیک گفته و برای آنکه بگوییم ما ایرانی مسلمان و انقلابی هستیم و تا آخر پای انقلاب مردم ایران ایستاده ایم.
 
وی در ادامه در خصوص استراتژی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از ملت مظلوم فلسطین و دشمنی با رژیم اشغالگر قدس از ابتدای شکل گیری نهضت در سال 1342 تاکنون بیان داشت: بر اساس تکلیف دینی مان ما باید هر کجا صدای مظلومی بشنویم باید به آن صدا لبیک گفته و برای یاری آن بشتابیم. دشمنان این انقلاب و مردم ایران بدانند که تا نهضت زند ه است حمایت از مظلوم و دفاع از ملت فلسطین زنده است.

 


"علی مرتضی سفرخانی" فروشنده 70 ساله گفت: من امروز آمده ام تا بگویم نهضت پس از 38 سال همچنان زنده و پویا به مسیر روبه پیشرفت خود ادامه می دهد. چون اسلام و قرآن زنده است پس نهضت نیز زنده است.

وی در ادامه با اشاره به این استراتژی راهبردی جمهوری اسلامی ایران در دفاع از مظلومان عالم در برابر ظالمین و استعمارگران افزود: این استراتژی تا قیامت ادامه دارد. سخنان حضرت امام (ره) جاودانه خواهد ماند. دشمن اصلی اسلام و مسلمانان رژیم صهیونیستی است. انشاالله این رژیم همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند 25 سال آینده را نخواهد دید.

سفرخانی همچنین در خصوص برقراری روابط میان رژیم صهیونیستی با برخی از کشورهای منطقه از جمله عربستان سعودی گفت: عربستان سعودی در حال انحطاط و نابودی است و با برقراری روابط با رژیم صهیونیستی به دنبال استمرار حکومت خود هستند ولی باید بدانند کهخ سخت در اشتباه هستند دراز کردن دست در برابر دشمن مسلمین (رژیم اشغالگر قدس) نتیجه ای به جز نابودی نخواهد داشت. آل سعود نابود خواهد بود و اسلام پیروز خواهد شد.


"آقای حسینی" استاد دانشگاه 64 ساله بیان داشت: در قرآن کریم خداوند به موسی می گوید یک از وظایف شما این است که مردم را به یاد ایام الله بی اندازید.

ایام الله یعنی روزهای متعلق به خداوند و 22 بهمن یکی از همین روزها است. 22 بهمن روزی است که سرنوشت ملت ایران تغییر پیدا کرد و رژیم شاهنشاهی با رهبری امام (ره) سرنگون شد و جمهوری اسلامی روی کار آمد پس بنابراین ما باید در طول تاریخ گرامی بداریم تا آیندگان ما هم این روز زنده نگه دارند.

وی در ادامه با اشاره به ظلم ستیزی انقلاب و مردم ایران و تاکیدات حضرت امام (ره) بر حمایت از مردم فلسطین و معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی مسلمین گفت: رژیم صهیونیستی رژیمی جعلی است و استکبار جهانی برای نفوذ خودش و مستحکم تر کردن جایگاه خودش در منطقه آن را بوجود آورده است و ما باید بدانیم که نهضت انبیاء و پیامبران الهی در طول تاریخ، نهضت هایی بوده است که دفاع از مظلومین در برابر ظالمین بوده است. پیامبران برای مبارزه با طاغوت ها به پا خواستند و مبارزه کردند. اساس انقلاب ایران مبارزه با طاغوت و مستکبران بوده و هست. تا انقلاب ایران زنده است مبارزه با طاغوت ها، مبارزه با رژیم صهیونیستی و آمریکا هم زنده است. چون رژیم اشغالگر قدس مهمترین نماد و نشانه طاغوت های عالم است."جمیله اکبری کاشانی" خانم خانه دار 75 ساله از شرکت کنندگان با ویلچر در راهپیمایی در 22 بهمن گفت: من آمده ام تا در این راهپیمایی شرکت کرده ام تا چشم دشمنان این انقلاب و نهضت را کور کنم. انشاالله خداوند نابودشان کند. آنها باید بدانند که این مردم دست از انقلاب و رهبری خودشان بر نخواهند داشت.

خانم اکبری ادامه داد: رژیم صهیونیستی دشمن همه امت اسلام است. ما تا زنده هستیم با این رژیم مبارزه خواهیم کرد. چون این پیام و  کلام امام (ره) بوده و هست.