صفحه اصلی خبر خبر شماره :69076
«سیدعلی العلاق»: حشد الشعبی اسرائیل را دشمن شماره یک اسلام می‎داند 17:12 | 22\09\1395

عضو ارشد فراکسیون حزب الدعوه اسلامی در گفتگو با قدسنا: حشد الشعبی اسرائیل را دشمن شماره یک اسلام می داند به همین دلیل باتمام دشمنان جهان اسلام از جمله صهیونیست ها مبارزه خواهد کرد.«سید علی علاق» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری قدس(قدسنا) درباره اهداف و استراتژی های  حشد الشعبی گفت که حشد الشعبی یک گروه جهادی ومردمی عراقی است که به دنبال صدور فتوا از سوی آیت الله سیستانی مرجعیت عالی عراق به منظور مبارزه با تکفیری ها درخاک این کشور به خصوص گروه تروریستی داعش تشکیل شد.

وی در پاسخ به سوالی درباره اینکه فرمانده کل نیروهای مسلح عراق می تواند حکم مشارکت نیروهای حشد الشعبی در عملیات برون مرزی را صادر کند گفت : همانطور که می دانید حشد الشعبی اکنون به یک ارگانی وابسته به نیروهای مسلح عراق تبدیل شده است. این ارگان دارای استراتژی، قوانین و اصول خاص خود است و درعین حال به تمام دستوراتی که از سوی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق صادر می شود پایبند و به آن عمل خواهد کرد. علاوه برآن این ارگان به سیاسات کلی که حکومت مرکزی عراق آن را به تصویب می رساند نیز پایبند است.

عضو فراکسیون حزب الدعوه اسلامی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا براساس قوانین حشد الشعبی، این گروه در مرحله بعد از داعش می تواند در جنگ های ضد اسرائیل شرکت کند یاخیر، گفت موضع مقاومت اسلامی عراق از اشغال اراضی فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی مشخص است. حشد الشعبی اسرائیل را دشمن شماره یک جهان اسلام می داند بنابراین این گروه در مرحله مابعد داعش نیز جنگ های ضد اسرائیل مشارکت خواهد کرد ونیروهای این گروه برای نابودی این رژیم و آزادسازی اراضی فلسطینی تلاش خواهند کرد.

تمام/م.ر/