صفحه اصلی خبر خبر شماره :68588
روابط ترامپ – نتانیاهو بهتر از دوران اوباما خواهد بود 9:45 | 30\08\1395

کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با قدسنا: روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی راهبردی تر از آن است که تغییر رئیس جمهور در آمریکا تغییری در آن ایجاد کند بنابراین با روی کارآمدن ترامپ هیچ گونه تغییری در این معادله ایجاد نخواهد شد."حسن عابدینی" کارشناس روابط بین الملل در گفتگو با خبرگزاری قدس (قدسنا) در خصوص روبط تل آویو و واشنگتن در دوره ریاست جمهوری ترامپ تصریح کرد: روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی به نظر می رسد راهبردی تر از آن است که تغییر رئیس جمهور در آمریکا تغییری در آن ایجاد کند. رژیم صهیونیستی توسط بریتانیا در منطقه جعل شده و متاسفانه در طی هفت دهه گذشته مورد حمایت های بی چون و چرای نظامی و امنیتی آمریکایی ها بوده است.

وی در ادامه افزود: بنابراین با روی کارآمدن دونالد ترامپ در آمریکا هیچ گونه تغییری در این معادله ایجاد نخواهد شد، چرا که رژیم صهیونیستی برای ایجاد نا امنی و اینکه بصورت مستقیم سرنیزه استعمارگران در پشت کشورهای اسلامی وجود  داشته باشد جعل شده است.

عابدینی همچنین گفت: گرچه خانم کلینتون روابط نزدیک تری با صهیونیست ها داشت، اما ترامپ هم تفاوتی با دیگر روسای جمهور آمریکا نخواهد داشت چرا که سیاست های اصلی آمریکا که در قبال رژیم صهیونیستی اتخاذ می شود با تغییر رئیس جمهور تفاوت ماهوی نخواهد داشت. بنابراین همچنان باید در آینده شاهد روابط راهبردی میان رژیم صهیونیستی و آمریکا باشیم.

وی در ادامه در خصوص رفتار احتمالی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در قبال دولت جدید در آمریکا گفت: رژیم صهیونیستی در پشت پرده سیاست آیپک به عنوان قدرتمندترین لابی صهیونیست ها در آمریکا بود اگرچه تلاش کرد در دوران انتخابات از خانم کلینتون حمایت کند اما هر کسی در آمریکا وارد کاخ سفید می شود همچنان از آن حمایت می شود.

کارشناس روابط بین الملل در ادامه با اشاره به اینکه ترامپ مدارج سیاسی را در درون احزاب به درستی طی نکرده است بنابراین پیش بینی رفتارهای او در آینده کمی مشکل خواهد بود تاکید کرد: هیئت حاکمه آمریکا فراتر از ریاست جمهوری است و تغییر خاصی را اجازه نخواهد داد اتفاق بیفتد. در زمان اوباما برخی رفتارها باعث سردی روابط میان نتانیاهو و اوباما شده بود اما روابط با رژیم صهیونیستی روابطی مستحکم بود.

عابدینی گفت: مشاهده کردیم که حتی در موضوع مربوط به کمک های بلاعوض برای مسلح کردن رژیم صهیونیستی در دولت اوباما هم که روابط صمیمانه ای با نتانیاهو نداشت، بطور کامل پرداخت شد و پیش بینی ها برای افزایش آن هم در نظر گرفته شده است. بنابراین حتی اگر روابط فردی میان نخست وزیر رژیم صهیونیستی و رئیس جمهور آمریکا مثل دوران اوباما کمی سرد باشد ولی کمک های آمریکا به اشغالگران صهیونیست ادامه خواهد داشت. ولی به نظر می رسد روابط ترامپ – نتانیاهو بهتر از دوران اوباما خواهد بود.

کارشناس مسائل سیاسی در ادامه با اشاره به نزدیکی حلقه های فکری و مشاوران ترامپ به رژیم صهیونیستی تصریح کرد: برخی از افراد که به عنوان همفکران آقای ترامپ از آنها نام برده می شود، مانند جان بولتون، «مایکل فلین» و نئومحافظه کاران همه کسانی هستند که ما بیش از آنکه آنها را آمریکایی بدانیم آنها را حامی صهیونیست باید تلقی کنیم و طی دوران جورج بوش هم این فراد در وزارت دفاع و وزارت خارجه لانه کرده بودند و برخی از این افراد مانند جان بولتون به سازمان ملل متحد و صندوق بین المللی رفتند. این ها کسانی بودند که به دنبال تامین منافع رژیم اشغالگر قدس تا نهایت آن بودند.

عابدینی در پایان به خبرنگار قدسنا گفت: بنابراین اگر این افراد بار دیگر جزو حلقه اصلی قدرت و دولت در حاکمیت ترامپ باشند، همان دوران جورج بوش پسر را تداعی خواهند کرد.

تمام/ م .ش/ 24