صفحه اصلی خبر خبر شماره :70052

رژیم صهیونیستی؛ تهدید اصلی منطقه از نگاه افکار عمومی جهان عرب 10:28 | 25\12\1395

یک نظرسنجی جدید انجام شده در کشورهای عربی نشان می‌دهد اکثر جمعیت جهان عرب، رژیم صهیونیستی را تهدید اصلی برای منطقه خاورمیانه می‌دانند. این در حالی است که برخی دولت‌ها برای نزدیک شدن به این رژیم خیز برداشته‌اند.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری «میدل ایست مانیتور»، نظرسنجی مرکز عربی مطالعات سیاسی و تحقیقاتی (ACRPS) نشان می‌دهد 89 درصد از جمعیت کشورهای عربی، رژیم جعلی و اشغالگر قدس را تهدیدی برای ثبات منطقه دانسته و همچنان این نگرش منفی نسبت به رژیم صهیونیستی در جهان عرب وجود دارد.

بر اساس این گزارش، این نظرسنجی توسط 840 محقق و بصورت رو در رو، بر روی جمعیت 18310 نفری از 12 کشور عربی شامل مصر، عربستان سعودی، اردن، کویت، عراق، فلسطین، لبنان، سودان، الجزایر، تونس، مراکش و موریتانی انجام شد.

همچنین ۸۱ درصد از شرکت کنندگان، سیاست‌های آمریکا را عامل اصلی بی‌ثباتی منطقه دانسته و 86 درصد از آنها نیز دولت‌های خود را بخاطر به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی، تقبیح کردند.

بر خلاف آنچه که رسانه‌های غربی سعی در نشان دادن آن دارند، این نظرسنجی به خوبی نشان می دهد حدود 90 درصد جهان عرب به شدت مخالف گروه تروریستی داعش و عقاید تکفیری آن هستند و معقتدند اعمال تروریست‌ها هیچ ارتباطی با دین نداشته بلکه این توصیف سیاسی (غرب) از آنهاست.

همچنین ۷۷ درصد از آنهایی که در کشورهای سلطنتی و با پادشاهی یک خاندان زندگی می‌کنند نیز خواستار ایجاد دولتی دموکراتیک با حضور چند حزب در قدرت هستند.

انتهای پیام/