صفحه اصلی خبر خبر شماره :69141

ادعای کشف بزرگترین کارگاه اسلحه سازی در کرانه باختری 15:55 | 29\09\1395

ارتش رژیم اشغالگر قدس مدعی شد در جریان یورش به شهر الخلیل یک کارگاه بزرگ ساخت سلاح را کشف و مقادیری اسلحه را از داخل آن ضبط کردند.به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقل از خبرگزاری فلسطینی معا، نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شدند که در جریان یورش های بامداد امروز (دوشنبه) خود به شهر اشغالی الخلیل واقع در کرانه باختری، یک کارگاه بزرگ ساخت سلاح را در یک ساختمان در این منطقه کشف کردند.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی در این باره تصریح کرد که این کارگاه ساخت اسلحه در مقایسه باکارگاه هایی که ارتش اسرائیل در سال جاری در کرانه باختری کشف کرده بزرگترین کارگاه کشف شده تاکنون به شمار می رود.
 
نظامیان رژیم اشغالگر قدس صاحب این کارگاه را به همراه پسرش بازداشت و به منظور انجام تحقیقات با آنها به مرکز تحقیقات پلیس این رژیم منتقل کرده است.
 
نیروهای رژیم اشغالگر قدس، مدعی هستند که در این عملیات، 15 دستگاه ویژه تراش ساخت اسلحه، 70 قبضه تفنگ و صدها نوع گلوله و همچنین انواع دیگیری از مهمات را کشف و ضبط کردند.
 
نظامیان ارتش اشغالگر اعلام کردند که پیش بینی می شود حدود 10 تا 15 فلسطینی در عملیات ساخت اسلحه در این کارگاه فعالیت می کردند.
 
سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که ارتش اسرائیل تاکنون 40 کارگاه ساخت اسلحه و همچنین 420 قطعه سلاح را در مناطق مختلف کرانه باختری کشف و ضبط کردند.
 
به گزارش قدسنا، موضوع تسلیح کرانه باختری طی سالهای اخیر به دغدغه امنیتی جدی رژیم صهیونیستی تبدیل شده و آنها در این مسئله همه قوای امنیتی، اطلاعاتی و نظامی خود را جهت جلوگیری از آغاز این روند به کار گرفته‌اند.
 
تمام/م.ر/