صفحه اصلی خبر خبر شماره :69814
افشای پرونده واردات جوجه آلوده به ایران از سوی شرکت اسرائیلی 12:21 | 28\11\1395

بر اساس اسناد موجود از دوران پهلوی یک شرکت رژیم اشغالگر قدس به علت صادرات جوجه آلوده به ایران محکوم به پرداخت خسارت به طرف ایرانی شده است.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) بر اساس اسناد موجود یک شرکت رژیم اشغالگر قدس که صادر کننده جوجه به ایران بوده است محکوم به پرداخت خسارت به طرف ایرانی خود شد. زیرا جوجه‌‌های ارسالی به نوعی بیماری کشنده مبتلا بوده‌اند.

بر اساس این اسناد یک وارد کننده ایرانی، چهار میلیون لیره ادعای خسارت می‌کند.

در این گزارش آمده است یک وارد کننده ایرانی که جوجه و تخم برای جوجه‌کشی خریداری می‌کند اخیراً از اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ برای جوجه‌کشی تقاضای چهار میلیون خسارت کرده است. طبق اظهارات این واردکننده قسمتی از جوجه‌های ارسالی به ایران به بیماری کشنده «نیوکاسل» مبتلا بوده‌اند. موضوع مورد اختلاف تاکنون سری نگهداشته شده بود زیرا می‌ترسند که باعث توقف بازار صادرات این رشته به ایران گردد.

اتحادیه مزبور موضوع زیان وارده را تأیید کرد ولی طبق اظهار متصدیان اتحادیه این بیماری چهار ماه پس از ورود جوجه‌ها به ایران بروز کرده و احتمال دارد که جوجه‌ها در ایران به این بیماری دچار شده باشند. با این حال گفته می‌شود که پیرو مناسبات حسنه‌ای که بین سازمان اسرائیلی و واردکننده مزبور وجود دارد حاضرند برای بازسازی زیان وارده مبالغی بپردازند و برای از بین بردن بیماری کمک کرده و از تجدید آن در آینده جلوگیری نمایند.

این سند خود نمونه ای است از رویکرد رژیم اشغالگر قدس در ایجاد بیماری و به خطر انداختن امنیت غذایی مردم ایران و از طرف دیگر این سند نمونه ای است از خیانت رژیم پهلوی که چگونه منافع رژیم نامشروع صهیونیستی برایش ارجح تر از منافع و امنیت غذایی مردمش است.

 


منبع: موسسه مطالعات و پژوهش های سیاسی

انتهای پیام/