صفحه اصلی خبر خبر شماره :69743
گزارش مشروح همایش بیداری اسلامی طلیعه تمدن نوین اسلامی 14:58 | 21\11\1395

همایش هم اندیشی میهمانان خارجی جمهوری اسلامی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب 21 بهمن در تالار حوزه هنری برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) همایش هم اندیشی میهمانان خارجی شرکت کننده در مراسم سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی صبح امروز در حوزه هنری برگزار شد.

مواضع آیت الله خامنه ای موجب خیزش امت اسلامی شد    

در ابتدای این نشست علی اکبر ولایتی رئیس مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان داشت: انقلاب اسلامی در ایران متعلق به همه جهان اسلام است. امواج خروشان بیداری اسلامی به سرتاسر جهان اسلام و بشریت رسیده و هر روز آثار مبارک آن در نقاطی از جهان آشکار می شود.

ولایتی با بیان اینکه همه ما مدیون اسلام هستیم تاکید کرد: اسلام همیشه زنده است و هرگز مسلمانان به اسلام رو کنند گویی که صدر اسلام است. بیداری اسلامی بازگشت به اسلام و ارزش های اسلامی است، بیداری اسلامی خود مرهون اسلام جاودانه است و منجر به تمدن اسلامی می شود و تمدن اسلامی تمام شدنی نیست.

وی افزود: تمام ملل اسلامی در طول تاریخ اسلام کم یا زیاد در امواج متواری بیداری اسلامی نقش داشته اند. ما باید یادی کنیم از زحمات امیر عبدالقادر الجزایری، عمر مختار، شیخ محمد عبدو، میرزای شیرازی، آخوند خراسانی و امام خمینی (ره) که در راه اسلام مجاهدت کردند: در عرض جغرافیای اسلامی افراد بزرگی را می بینیم که مجددین اسلام هستند. هرگز اسلام بن مشکلی برخورد فرزندی از فرزندان اسلام به پا خواسته و اسلام وا به پا کرده و امواج این خیزش به نقاط دیگر دنیا نیز رسیده است.

ولایتی بیان داشت: آنچه که امروز در جهان اسلام می گذرد مدیون امام خمینی (ره) است چون امام (ره) جز اسلام چیزی نمی گفت و مقاومت خود را از مسلمانان صدر اسلام به ارث برده بود. ایستادگی رهبر معظم انقلاب در مقابل بیگانگان، آمریکایی ها و صهیونیست ها موجب شده دیگر ملت ها مانند عراق، لیبی، یمن، لبنان، سوریه، فلسطین، افغانستان، تونس، مصر و آسیای شرقی برای مقابله با آنان تشویق و ترغیب شوند و در مقابل سلطه استکبار بایستند.

 

وی در ادامه با اشاره به سخنان ترامپ رییس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا تاکید کرد: اگر امروز در آمریکا کسی بر روی کار آماده که سخنانی متناقض و از روی بی تدبیری می گوید حکایت از سر گشتگی و شکست دنیای غرب بخصوص آمریکا از مسلمان دارد. آمریکایی ها به دنبال تجزیه خاورمیانه بودند، هیچکس نمی تواند منکر شکست آمریکا در طرح این نقشه شود. آمریکایی ها زمانی صحبت از خاورمیانه جدید می کردند اما با گذشت زمان مشخص شد که هدف آنان تجزیه کشورهای اسلامی است.

وی همچنین با بیان اینکه آمریکایی ها بِنَا داشتند عراق را به سرنوشت لیبی دچار کنند، گفت: زمانی رییس ستاد ارتش ایالات متحده آمریکا گفته بود که باید عراق به سه تکه و سوریه به چهار کشور تجزیه شود بنابراین هدف آنان تضعیف کشورهای اسلامی و و تسلط بر منابع مسلمانان است.

ولایتی بیان داشت: امواج بیداری اسلامی در جهان اسلام مشعشع شده و مسلمانان در مقابل این توطئه ها ایستادگی کردند و سبب شکست آنان شدند. سخنان رییس جمهور جدید آمریکا حکایت از شکست آنان بعد از هزینه های زیاد دارد. دولتمردان آمریکایی چون طرحی برای آینده ندارند رجزخوانی های غیرمنطقی می کنند که به جایی نمی رسد چون توان مقابله با مسلمانان را ندارند، آنهایی که ادعاهای بزرگتری داشتند آمدند و شکست خوردند.

ولایتی در ادامه با توصیه به ترامپ گفت: امیدوارم ایشان از مشورت دیگران استفاده کند و پند بگیرد و زیاده گویی و زیاده خواهی نکند که اگر بخواهد به حسارت خود بر علیه کشورهای اسلامی ادامه دهد مسلمانان درسی به او خواهند داد که هرگز فراموش نخواهد کرد.

انتفاضه فلسطین چیزی جز حضور مردم در صحنه نیست

علی اکبر ولایتی در پایان این همایش ضمن تشکر از مشارکت میهمانان در بحث مهمی که به همه مسلمانان مربوط است گفت: این بیداری اسلامی از ایران شروع شده و در ایران متوقف نشده و نخواهد شد. همان مطلبی که امام (ره) در اوایل انقلاب می گفت این انقلاب صادر می شود و صادر هم شده است.

رییس مجمع جهانی بیداری اسلامی بیان داشت: این بیداری اسلامی چیزی نیست جز مقاومت در برابر تفرقه امت اسلامی، انقلاب اسلامی جر در سایه وحدت مسلمانان قدرت مسلمانان را اعاده نخواهد کرد. این انقلاب بدون رهبری یک رهبر متقی امکان ادامه نداشته و ندارد. این انقلاب هم مرهون امام (ره) و سپس رهبری و مردم است.

ولایتی افزود: این ویژگی مردمی انقلاب ما که همیشه در صحنه هستند به جاهایی دیگر هم سرایت پیدا کرده است. انتفاضه فلسطینی ها چیزی جز حضور مردم در صحنه نیست و صهیونیست ها را به زانو در آورده است. همان طور که حضور مسلمانان ایرانی در صحنه این پیروزی را به همراه آورد ، حضور مردم عراق منجر به پیروزی این کشور شد و در جاهایی دیگر هم همین طور است.

 

وی همچنین تاکید کرد: انقلاب با رهبری خردمندانه امام (ره) و حضور همه جانبه مردم به پیروزی رسید. مردم ما فردا نشان خواهند داد و شما هم خواهید دید که مردم چطور میلیونی حضور پیدا می کنند و همین سرمایه ماست. بنابراین به همین سبب است که این رهبری و انقلاب از تهدیدات نمی هراسد از جمله تهدیدات اخیر رییس جمهور جدید ایالات متحده آمریکا، اینها جدید نیست.

ولایتی گفت: زمانی امام (ره) در پاریس بودند، کارتر پیغام فرستاد که عجله نکنید برای رفتن به تهران، می خواستند توطئه کنند. همین که آنها گفتند نرو، امام گفت که مطمئن شدم که باید به ایران بیایم. گاهی از من می پرسند پاسخ شما به این رجز خوانی های رییس جمهور بی تدبیر آمریکا چیست گفت: ما می گوییم حضور مردم در ۲۲ بهمن بهترین پاسخ به رجز خوانی رییس جمهور کشوری است که در داخل دچار مشکل است.

وی همچنین ادامه داد: اگر به سخنان این رییس جمهور جدید از زمان تبلیغات انتخاباتی تا الان نگاه کنید هر روز یک سخن گفته است و همه حرف ها هم متناقض بوده است. هر روز علیه کسی صحبت می کند یک روز علیه مهاجران و آمریکای لاتین روز دیگر درباره مکزیک و مسلمانان و سازمان ملل و اتحادیه اروپا و غیره سخن گفته است.

ولایتی تاکید داشت: یقین بدانید اگر این رییس جمهور آمریکا به این رویه ادامه دهد این کشور را در دنیا منزوی خواهد کرد. گاهی می گویند چرا جمهوری اسلامی قوای نظامی اش را تقویت می کند. این دستور قرآن کریم است که خودتان را برای مقابله با دشمنان آماده کنید. قدرت دفاعی ایران موجب قدرت دفاعی اسلام می شود.

وی ادامه داد: اگر ما قدرت مان را بالا ببریم و تقویت کنیم زیر سوال می رویم و همه کارهایی که آنها انجام می دهند برای این است که مسلمانان را تعضیف کنند. در کل منطقه و در کشور های مسلمان دست استعمار را می بینیم که به تعبیر رهبری با یک دستکش مخملی بر پنجه آهنی در کار است. سیاست آمریکا و صهیونیست ها در اروپا و منطقه ما تضعیف جهان اسلام است.

ولایتی به کودتای ترکیه اشاره کرد و گفت: این کودتایی که در ترکیه اتفاق افتاد خود مقامات ترکیه اعلام کردند کهآمریکایی ها پشت این قضیه هستند؟ همه اینها یک هدف دارد و آن تضعیف امت اسلامی است. اگر کشورهای اسلامی تجزیه شوند به کشورهای کوچکی تبدیل می شوند و ثروت های آنها تنها صرف این جنگ ها می شود. بنابراین اگر ایران نباید انرژی هسته ای داشته باشد و یا قوای نظامی نداشته باشد همه در راستای همین ایده تضعیف است.

وی در ادامه با اشاره به ایجاد گروه های تکفیری برای تفرقه بین شیعه و سنی بیان داشت: آنها بسیاری از اهل تسنن را به قتل رساندند. اجتماعی که برادران شیعه و سنی در کنار هم جمع شده اند تا با این اتحاد کلمه جواب مناسبی به دشمنان اسلام بدهیم.

انقلاب اسلامی محتوای راهبردی و نقشه راه ملتهای منطقه

دکتر «حسین اکبری» رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: در این همایش بیش از 500 تن از شخصیت های جهان از کشورهای فلسطین ، لبنان ، سوریه ، عراق ، بوسنی ، کشورهای اروپایی ، آفریقا و دیگر نقاط جهان حضور دارند.

وی در ادامه با تبریک سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، تاکید کرد: بی تردید آنچه امروز در منطقه و جهان رخ می دهد تاثیرپذیرفته از اندیشه امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایران است که دربردارنده محتوای راهبردی و  نقشه راه برای ترسیم افق درخشان ملت های اسلامی است.

اکبری همچنین با اشاره به دستاوردهای محور مقاومت اسلامی در منطقه گفت: همه اندیشمندان واقعی و مستقل جهان اسلام به این باور رسیده اند که پیروزی انقلاب اسلامی ایران یک الگوی جدیدی  را ارائه داد که به آموزه های اسلامی و خودباوری امت اسلامی تکیه دارد.

رئیس مرکز مطالعات و پژوهشهای دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی ادامه داد: ادبیات سیاسی جهان و گروههای مقاومت پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به طور کلی دگرگون شد و امروز منطقه و جهان تمامی هژمون سیاسی غرب و رژیم صهیونیستی را تغییر داده و یک توازن سیاسی - نظامی جدید در سطح منطقه و جهان ایجاد کرده است.