صفحه اصلی خبر خبر شماره :69440
درخواست نمایندگان کنگره از ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی 11:27 | 23\10\1395

100 نماینده کنگره در نامه ای، به ترامپ توصیه کرده اند با انتقال سفارت، این پیام را به جهان ارسال کند که واشنگتن، قدس را «پایتخت ابدی اسرائیل» می‌داند.نشریه آمریکایی «واشنگتن فری‌بیکن» گزارش کرده است  روز گذشته (چهارشنبه) بیش از صد نماینده کنگره آمریکا با ارسال نامه به «دونالد ترامپ» رییس جمهور منتخب از وی خواسته‌اند به محض ورود به کاخ سفید، سفارت آمریکا در فلسطین اشغالی را از تل‌آویو به قدس اشغالی انتقال دهد.
 
امضاکنندگان این نامه با متهم کردن «باراک اوباما» رئیس‌جمهور کنونی به داشتن رویکردهای ضد اسرائیلی، از تعهد ترامپ برای انتقال سفارت آمریکا حمایت کرده‌اند.
 
نمایندگان کنگره در نامه ای که از سوی «ران دسانتیس» نماینده جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا ارائه شده، به ترامپ توصیه کرده اند با انتقال سفارت، این پیام را به جهان ارسال کند که واشنگتن، قدس را «پایتخت ابدی اسرائیل» می‌داند.
 
در بخشی از این نامه آمده است: «اسرائیل یکی از نزدیکترین متحدان آمریکا است و به تنهایی در خاورمیانه به دلیل تعهد به ایده‌های دموکراسی ایستاده است. جابجایی سفارتخانه اتحاد بی‌همتای اسرائیل و آمریکا را تقویت می‌کند.» 
 
رژیم صهیونیستی که در سال‌های اخیر قدس اشغالی را به عنوان پایتخت خود معرفی می‌کند، به شدت در تلاش است تا کشورهای دیگر با پذیرش این موضوع، به آن مشروعیت بخشند. ترامپ وعده داده است که با انتقال سفارت آمریکا به قدس موافقت کند.
 
تمام/