صفحه اصلی خبر خبر شماره :69425
عقب نشینی نتانیاهو از قانون مشروعیت شهرک‌سازی‌ها 11:13 | 22\10\1395

منابع عبری اعلام کردند که نخست وزیر رژیم صهیونیستی از تصویب قانون مشروعیت بخشی به شهرک سازی‌ها پس از تصویب قطعنامه 2334 عقب نشینی کرده است.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی هفته های اخیر در تلاش برای تصویب قانونی بود که براساس آن مصادره اراضی فلسطینی ها در کرانه باختری (اراضی 1967) قانونی و مشروع جلوه داده می شد.

براساس پیش نویس پیشنهادی این قانون هرگونه اراضی مصادره شده از سوی شهرک نشینان صهیونیست نیز بدون هرگونه مانعی در راستای شهرک سازی مورد استفاده قرار می گرفت.

بنابر اعلام منابع صهیونیست بنیامین نتانیاهو به طور کلی طرح این قانون را به حالت تعلیق درآورده و علت اصلی این اقدام نیز نگرانی وی از تبعات آن و انزوای بیشتر تل آویو در سطح بین المللی بوده است.

براین اساس، نتانیاهو موعد جدیدی نیز برای طرح پیش نویس این قانون برای رای گیری در کنست تعیین نکرده است.

صهیونیستهای افراطی اخیرا با تهیه قانونی موسوم به «یکسان سازی» تلاش داشتند شهرک سازی در اراضی مصادره و غصب شده فلسطینی ها در مناطق 1967 را مشروعیت ببخشند.

بنابر اعلام منابع عبری، نتانیاهو از ابتدای طرح پیش نویس قانون یکسان سازی با تصویب آن مخالف بوده و آن را دارای پیامدهای بسیار منفی برای  تل آویو دانسته است.


تمام/م.ت/