صفحه اصلی خبر خبر شماره :69420
بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی 9:45 | 22\10\1395

جمعیت دفاع از ملت فلسطین با صدور پیامی رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام را به رهبر معظم انقلاب، ملت شریف ایران و خانواده وی تسلیت گفت.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) متن این بیانیه که از سوی روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در اختیار رسانه ها قرار گرفت به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون

مرگ سفری است حتمی، پیش روی هر ذی نفسی که خداوند عزَّ ذکره، فرمود:" کل نفس ذائقه الموت". خوشا آنان که دریافتی به کمال از آمدن یافتند و برای رفتن توشه بر گرفتند و چه خوش توشه ای است "خیر" که فرمود : " فاستبقوا الخیرات" و چه خیری بالاتر از خدمت به مردم مظلوم که " الخلق عیال الله" و "خَیرُ الناسِ مَن نَفَعَ النّاس."

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تعریف خویش در صف خادمان مردم مظلوم توشه ای گران و ارزشمند برگرفت و به دیدار یگانه محبوب هستی، جلَّ و علا شتافت. کسی که عمری را در مبارزه با ستم و طواغیت زمان در حمایت از مظلومان سپری کرد .

وی از همان نخست نهضت، در کنار مبارزه با پهلوی دوم، مظلومان فلسطین را فراموش نکرد و با انتشار کتاب کارنامه سیاه استعمار که بعد ها به نام سرگذشت فلسطین معروف گشت، گام در مسیر گسترش معارف فلسطین در جامعه نهاد. کسی که می دانست موجودیتی خبیث به نام اسرائیل، پادگان نظامی استعمار در منطقه است تا هزینه های سلطه بر امورات بلاد اسلامی برای قدرت های زیادی خواه، کاهش یابد.

وی پس از پیروزی نهضت در ایران، در هر مسئولیتی که قرار گرفت، حمایت از فلسطین و مقابله با رژیم صهیونیستی، اولویتی همیشگی در نزد وی داشت.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی، این همراه و همگام امام و رهبری و یاور همیشگی مظلومان فلسطین را به مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای، عموم مردم ایران اسلامی و خانواده وی تسلیت عرض کرده و برای آن مرحوم مبارز غفران الهی و علو درجات مسئلت دارد.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین

20دیماه 1395