صفحه اصلی خبر خبر شماره :69416
رهبر معظم انقلاب بر پیکر آیت الله هاشمی نماز اقامه کردند 13:59 | 21\10\1395

مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور میلیونی مردم از ساعت 8 و نیم صبح آغاز شده بود، با خاکسپاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار حضرت امام خمینی (ره) پایان یافت.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) مراسم تشییع و تدفین پیکر مرحوم آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی که با حضور گسترده مردمی از ساعت 8 و نیم صبح آغاز شده بود، با خاکسپاری رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در جوار حضرت امام خمینی (ره) پایان یافت.

بر اساس این گزارش، آیین وداع با پیکر مرحوم آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام  با حضور جمع کثیری از مردم، فعالان سیاسی و مسئولان کشوری و لشکری از مقابل دانشگاه تهران برگزار شد.

مقارن ظهر امروز و اندکی بعد از اذان ظهر پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی بر روی دست دوستداران آن فقید انقلابی وارد صحن حرم مطهر امام (ره)شد و  وارد ضریح امام راحل گردید و بعد از انجام آداب دینی خاکسپاری در جوار مقتدای خود آرام گرفت.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر روز یکشنبه هفته جاری به علت عارضه قلبی و نارسائی تنفسی پس از انتقال به بیمارستان شهدای تجریش در سن ۸۲ سالگی دار فانی را وداع گفت.