صفحه اصلی خبر خبر شماره :69402
آیت الله هاشمی هرگز از حمایت مقاومت دست نکشید/ ایشان پرچم فلسطین و قدس را همواره بدوش می‌کشید 10:17 | 20\10\1395

دبیرکل حزب الله لبنان به مناسبت درگذشت آیت الله هاشمی ضمن صدور پیامی، از حمایتهای همیشگی این شخصیت والاقدر از مقاومت تمجید کرد.خبرگزاری قدس (قدسنا): متن پیام تسلیت دبیرکل حزب الله در پی درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی به شرح زیر است:

إنّا لله و إنّا إليه راجعون

روز گذشته آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی بزرگمردی از بزرگان این امت را از دست دادیم و از خداوند بلندمرتبه تقاضای غفران الهی برای ایشان داریم. وی در 34 سال گذشته به عنوان حامی، یار و یاور، پشتیبان بزرگ، پدری مهربان و مدافع قدرتمند مقاومت اسلامی لبنان در همه مراحل و شرایط سخت و دشوار بود.

آیت الله هاشمی به قضیه مرکزی امت اسلامی «مسئله فلسطین و قدس» ایمان کامل داشت، وی این پرچم را بدوش می کشید و مقاومی سرسخت برای پروژه صهیونیستی در فلسطین و منطقه بود. وی همواره حامی تمام عیار ملت فلسطین، مسئله فلسطین و مقاومت و جهاد مستمر آنها بود. مسئله فلسطین در روند مبارزاتی این شخصیت بزرگ در زمان حکومت مستبدانه شاه پهلوی حاضر بود و این حضور تا پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری امام خمینی (قدس سره) و در همه مسئولیت ها و فعالیت‎های وی تا هنگام وفات ادامه پیدا کرد.

Image result for ‫سیدحسن نصرالله هاشمی‬‎


حزب الله لبنان تا ابد مواضع حمایتگرانه ایشان را در همه عرصه‎ها و مراحل در حمایت از مقاومت فراموش نخواهد کرد، وی با خوشحالی ما خوشحال و از ناراحتی ما ناراحت می شد و حتی یک روز هم از حمایت ما دست نکشید.

من از سوی فرماندهی حزب الله و همه نیروهای مقاومت، خانواده های شهدا ، جانبازان، ایثارگران و حامیان مقاومت اسلامی در لبنان با نهایت حزن و اندوه درگذشت ایشان را به آیت الله العظمی خامنه ای (دام ظله) ، مراجع عظام (دامت برکاتهم) ، خانواده بزرگوار آیت الله رفسنجانی (رضوان الله علیه) ، مسئولان محترم جمهوری اسلامی ایران و ملت عزیز و شریف ایران تسلیت گفته و برای شیخ بزرگوارمان رحمت الهی و علو درجات و برای همه دوستداران وی صبر تمنا می کنم.

تا همیشه دوست‌دار، قدردان، شاکر و دعاگوی او هستیم.


سید حسن نصرالله
دوشنبه دهم ربیع الثانی 1438 هجری
نهم ژانویه 2017 میلادی


تمام/م.ت/