صفحه اصلی خبر خبر شماره :69400
درخواست رئیس جمهور آفریقای جنوبی برای امتناع از سفر به فلسطین اشغالی 9:16 | 20\10\1395

«جیکوب زوما» درخواست کرده است تا شهروندان آفریقای جنوبی به منظور ابراز همبستگی با مردم فلسطین به سرزمین های اشغالی سفر نکنند.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه «آفریکا نیوز» در خبری نوشته است «جیکوب زوما» رئیس جمهور آفریقای جنوبی در اقدامی جالب درخواست کرده است تا شهروندان آفریقای جنوبی به منظور ابراز همبستگی با مردم فلسطین به سرزمین های اشغالی سفر نکنند.
 
زوما درحالی که برای گرامیداشت 105مین سالروز فعالیت حزب حاکم کنگره ملی آفریقایی شرکت کرده بود این اظهارات را بیان کرد. وی همچنین در این سخنرانی بر همبستگی این حزب با «مردم مظلوم جهان» تاکید و «فلسطین» را یک مثال بارز از آن نامید.
 
وی گفت: مردم فلسطین همچنان در راه تلاش برای تحقق تعیین سرنوشت خود رنج می برند، ما تاکید می کنم که به شدت خواهان سفر نکردن به اراضی اشغالی هستیم چراکه این موضوع صلح در منطقه ایجاد نمی کند.
 
رئیس جمهور آفریقای جنوبی همچنین گفت حزب حاکم آفریقای جنوبی از قطعنامه 2334 شورای امنیت که اخیرا تصویب شده حمایت می کند، قطعنامه ای که ساخت و ساز شهرک های صهیونیست نشین را در کرانه باختری و نوار غزه محکوم می کند.
 
زوما درحالی این صحبت ها را بیان کرده است که وی و اعضای حزب حاکم آفریقای همواره در سال های اخیر اظهارات ضد اسرائیلی به زبان آورده بودند. مقامات آفریقای جنوبی به طور معمول رژیم صهیونیستی را به اتخاذ سیاست «آپارتایدی» در قبال فلسطینیان متهم می کنند.
 
تمام/ا.ت/