صفحه اصلی خبر خبر شماره :69367
جاسوسی ماهواره صهیونیستی از تجهیزات موشکی روسیه در سوریه 12:17 | 18\10\1395

ماهواره صهیونیستی EROS B عکسهایی از دوقبضه موشک انداز SS-26 و موشک های «اسکندر» در شمال سوریه به دست آورده که در پایگاه هوایی لاذقیه مستقر شده اند.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه روزنامه صهیونیستی «تایمز اسرائیل» در خبری نوشته است با جاسوسی و عکسبرداری یکی از ماهواره های رژیم اشغالگر قدس که روز گذشته (جمعه) منتشر شد، مشخص شده است که روسیه موشک های پیشرفته بالستیک زمین به زمین را در سوریه مستقر کرده است.

شرکت صهیونیستی «ImageSat» در همین راستا گفته است ماهواره EROS B عکس هایی از دو قبضه موشک انداز SS-26 و موشک های «اسکندر» در شمال سوریه به دست آورده است. این دو موشک انداز در پایگاه هوایی لاذقیه مستقر شده اند.

موشک های اسکندر جزو موشک های میان برد با قابلیت حمل کلاهک هسته ای بوده و توانایی دارد تا اهداف تا 500 کیلومتری را مورد اصابت قرار دهد.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت نیز نوشته است روسیه در گذشته مهیا کردن موشک های اسکندر برای ارتش دولت سوریه را در نظر گرفته بود ولی با ابراز نگرانی مقامات صهیونیستی از این اقدام خودداری کرده بود. با این وجود به نظر می رسد تسلیحات عکسبرداری شده، در کنترل نیروهای روسیه بوده و هنوز به نیروهای سوری تحویل داده نشده است.

بر همین اساس روزنامه صهیونیستی به دلیل احتمال به دست گرفتن این تسلیحات از سوی حزب الله، ابراز نگرانی کرده و گفته است حزب الله از این تسلیحات برای تحقق هدف خود که نابودی اسرائیل است استفاده خواهد کرد.

تمام/ا.ت/