صفحه اصلی خبر خبر شماره :69342
۷۰۰۰ شهروند عراقی در سال ۲۰۱۶ کشته شدند 12:45 | 16\10\1395

اطلاعات سازمان ملل تاکید کرده است که این آمار به عنوان «حداقل» باید ملاحظه شود، چراکه سازمان ملل نتوانسته است آمار دقیق کشته شدگان را در مناطق جنگی بدست بیاورد.به گزارش خبرگزار ی قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی میدل ایست مانیتور، دفتر کمک رسانی سازمان ملل در عراق در گزارش اخیر خود گفته است در حالیکه جنگ و درگیری همچنان در عراق ادامه داردْ تقریبا ۷۰۰۰ شهروند عراقی در طول سال ۲۰۱۶ کشته شده اند.
 
اطلاعات سازمان ملل نشان می دهد ۶۸۷۸ شهروند در سال گذشته کشته شده اند و البته تاکید شده است که این آمار به عنوان «حداقل» باید ملاحظه شود، چراکه سازمان ملل نتوانسته است آمار دقیق کشته شدگان در مناطق جنگی را بدست بیاورد.
 
از ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۶، نیروهای امنیتی عراق به همراه نیروهای پیشمرگه کرد و گروه های شیعه دیگر برای قطع ارتباط گروه تروریستی داعش از شمال موصل عملیات های خود را آغاز کرده بودند. جدا از عملیات موصل، نیروهای عراقی از سال ۲۰۱۴ در عملیات های نظامی علیه داعش شرکت کرده بودند و در بیش از یک سوم از ۱۸ استان عراق علیه داعش جنگیده اند.
 
سازمان ملل در گزارش خود همچنین گفته است شمار اعلامی شهروندان عراقی کشته شده شامل هیچگونه اطلاعاتی از آمار چهار ماه از سال ۲۰۱۶ نمی شود.
 
تمام/ا.ت/