صفحه اصلی خبر خبر شماره :69276
اسراییل کانون توطئه‌های منطقه و جهان است/درانتخابات آتی عراق کاندید نمی شوم 19:23 | 12\10\1395

نوری ابراهیم المالکی معاون رئیس جمهوری عراق که در تهران به سر می برد در گفت وگو با قدسنا اعلام کرد که رژیم اشغالگر قدس کانون اصلی توطئه ها علیه ملت های منطقه و جهان است.المالکی در گفت و گو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری قدس(قدسنا) به نقش رژیم اشغالگر قدس در ایجاد بحران های مختلف علیه کشورهای منطقه اشاره کرد و گفت: بدون شک اسراییل کانون اصلی توطئه های موجود در منطقه و جهان است.

وی افزود: در ایجاد توطئه ها علیه منطقه، عربستان سعودی ابزار اسراییل محسوب می شود. معاون رییس جمهوری عراق در ادامه افزود: مدیریت گروههای تروریستی داعش و القاعده برای ایجاد حاشیه امن اسراییل و مصروف کردن ظرفیت کشورهای منطقه به اختلافات داخلی ماموریتی است که از سوی رژیم صهیونیستی و آمریکا برای عربستان سعودی در نظر گرفته شد.

المالکی تصریح کرد: آمریکایی ها و اسراییلی ها بر اساس جایگاه ژئوپلتیک کشورهایی نظیر ترکیه، قطر و عربستان و برخی کشورهای دیگر عربی برای انان وظایفی تعیین کردند تا منافع اسراییل و آمریکا را در منطقه تامین نمایند.

معاون رئیس جمهوری عراق و رئیس حزب الدعوه این کشور در بخش دیگری از این گفت وگو در باره اینده سیاسی خود به قدسنا گفت: حزب و تشکل سیاسی تحت مدیریت من در انتخابات آتی عراق مشارکت خواهد کرد اما بنده نامزد نخست وزیری نخواهم شد. ما برای تکمیل فرایند انتخابات عراق قطعا با یک لیست قدرتمند مشارکت خواهیم کرد اما این به معنای کاندیداتوری من برای نخست وزیری نیست.

مالکی که روز گذشته وارد تهران شد قرار است با مقامات ارشد جمهوری اسلامی ایران در خصوص مسائل دوجانبه عراق و ایران و همچنین تحولات منطقه در سایه پیروزی های محور مقاومت علیه گروههای تروریستی بحث و تبادل نظر کند.

انتهای پیام/