صفحه اصلی خبر خبر شماره :69187
برآورد انتفاضه قدس در سال 2017 16:26 | 04\10\1395

تا چند روز دیگر سال جدید میلادی در شرایطی آغاز خواهد شد که همه تلاش‎‌‎های رژیم صهیونیستی برای توقف انتفاضه قدس از آغاز آن در اکتبر 2015، شکست خورده است.







به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) پایگاه خبری فلسطین الیوم در گزارشی نظر شخصیت‎ها و کارشناسان فلسطینی در زمینه سرنوشت انتفاضه قدس در سال جدید میلادی را جویا شده است.
 
«طارق قعدان» از رهبران جنبش جهاد اسلامی در این باره اظهار داشت: کسی نمی‎تواند وضعیت سال 2017 را پیش بینی کند و نمی‎توان گفت که در آینده انتفاضه قدس روند گسترده‎تری خواهد داشت و یا اینکه با همین روند استمرار پیدا خواهد کرد.
 
وی افزود: هیچ کس فکر نمی‎کرد که انتفاضه در سال1987 به آن گستردگی برسد اما یک حادثه کوچک باعث بسیج عمومی همه اقشار ملت فلسطین شد.
 
قعدان تاکید کرد: البته مقاومت فلسطین در همه انواع خود با عملیات‎های انفرادی و یا غیر از آن استمرار پیدا کرده و می‎کند. باید توجه داشت انتفاضه با وجود همه توافقات امنیتی و هماهنگی‌ها با اشغالگران در شرایط سخت و دشوار ملت فلسطین ادامه پیدا کرده است.
 
وی افزود: انتفاضه قدس توانسته احساسات مردمی را به تحرک وادار کند و به اعتقاد من باعث شکل گیری روند جهادی بزرگ و عظیمی خواهد شد.
 
«فایز ورده» نماینده حماس در کرانه باختری نیز در این باره اظهار داشت: متاسفانه تاکنون گروههای فلسطینی نتوانسته‎اند به طور درست و دقیق از انتفاضه و جنبش جوانان فلسطینی در راستای آزار دادن اشغالگران استفاده کنند.
 
وی اقدامات تشکیلات خودگردان و سیاست ‎های سرکوبگرانه صهیونیستها را دو عامل جلوگیری از تقویت انتفاضه قدس دانست و افزود: من با این وجود معتقدم که انتفاضه همواره در حال تقویت است و به اذن خداوند باریتعالی در سال جدید شاهد تحولات جدیدی در روند انتفاضه و وحدت ملت فلسطین خواهیم بود.
 
«حسن خریشه» نایب رئیس مجلس قانون گذاری فلسطین نیز در این باره تاکید کرد: من معتقدم انتفاضه در سال 2017 نیز استمرار پیدا خواهد کرد.
 
وی افزود: انتفاضه قدس در سال 2016 با وجود همه موانع موجود متوقف نشد و ما همواره شاهد وقوع عملیات‎های متعدد بودیم. 
 
خریشه تاکید کرد: استمرار انتفاضه قدس از این نظر که یک اقدام مقاومتی فلسطینی محسوب می‎شود، بسیار مهم است. البته اقدامات صهیونیست‎ها برای مهار نیز در نهایت به شعله ور شدن بیشتر آن منجر خواهد شد.
 
تمام/م.ت/