صفحه اصلی خبر خبر شماره :69166
موساد در پوشش داعش 13:09 | 02\10\1395

روش‎های استخدام جاسوس در سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی طی دهه‎های اخیر بسیار متنوع و گسترده بوده است که البته با تغییر شرایط زمانی و مکانی تحول پیدا کرده است.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) به نقل از پایگاه خبری المجدالامنی، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی مقاومت در غزه به تازگی از روش جدید عضوگیری موساد در این باریکه پرده برداشته‎اند که جوانان فلسطینی را هدف گرفته است.

بنابر اعلام منابع موثق امنیتی، اخیرا برخی جوانان فلسطینی تماس‌هایی را شماره‎های بین المللی روی تلفن همراه خود داشته‎اند که در آن فرد تماس گیرنده خود را عضو داعش معرفی کرده و با لهجه سوری نیز سخن می‎گفته است.

فرد موردنظر در ادامه تاکید کرده که داعش به حضور جوانان فلسطینی در این گروه نیاز دارد و قادر است در قبال پیوستن آنها به داعش امکانات مالی و حقوق ماهانه در اختیارشان قرار دهد.

مسئولان امنیتی مقاومت تاکید کرده‎اند که پس از پیگیری‎های دقیق مشخص شد که فرد تماس گیرنده وابسته به سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (موساد) بوده است و این اقدام را نیز با دو هدف مشخص انجام داده است: نخست اینکه از جوانان فریب خورده فلسطینی در راستای انجام برخی عملیات‎های خرابکارانه و یا جمع آوری اطلاعات در غزه استفاده کند  و دوم اینکه پس از انجام مرحله نخست، آنها را در دام همکاری و جاسوسی برای موساد گرفتار کند.

نیروهای اطلاعاتی و امنیتی وابسته به مقاومت فلسطین اخیرا شماری از افراد فریب خورده در این پرونده را بازداشت کرده و به همه افراد درباره خطر گرفتاری در این گونه دام‎های اطلاعاتی خطرناک هشدار داده است.

به گزارش قدسنا، «آفرایم هالووی» رئیس سابق موساد در اواسط سال گذشته میلادی، اقدامات داعش در سطح منطقه به ویژه سوریه را عامل کمک کننده به امنیت اسرائیل توصیف کرده بود. وی در آن زمان تاکید کرده بود: حزب‌الله هرروز با جنگیدن با داعش و از دست دادن نیروهایش در سوریه به امنیت اسرائیل کمک می‌کند.

حال اما به نظر می‎رسد موساد علاوه بر کارکرد عملیاتی داعش در سوریه و عراق، به فکر استفاده از دیگر کارکردهای این گروه تروریستی در خدمت اهداف جاسوسی و اطلاعاتی خود افتاده تا گمانه‎زنی‎هایی که در گذشته درباره نقش آفرینی موساد در تشکیل گروههای تروریستی به ویژه داعش در منطقه وجود داشت را تقویت کند.

تمام/م.ت/