صفحه اصلی خبر خبر شماره :69119
محور مقاومت در لبنان، موجب شکل دهی به جریان مقاومت در فلسطین شد 18:43 | 26\09\1395

نایب رئیس حزب‌الله لبنان: اگر مقاومت به درستی انجام شود، حقوق فلسطینیان در سرزمین فلسطین محقق می شود و این موضوع به ما این قدرت را می دهد که کار ناتمام خود را به پایان برسانیمبه گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، «شیخ نعیم قاسم» نایب رئیس حزب‌الله لبنان  در سخنرانی خود در نشست فصلی اتحادیه جهانی علمای اسلام اظهار کرد حزب الله در سال 2000 قصد گوش فرادادن به ولایت فقیه را داشت و به همین دلیل خداوند راه های پیروزی را برای ما گشود، در نهایت حزب الله توانست رژیم صهیونیستی را در همان سال شکست داده و اولین کار مثبت در زمینه مسئله فلسطین را صورت دهد.
 
وی افزود مقاومت یک شاخص است، اگر مقاومت به درستی انجام شود، حقوق فلسطینیان در سرزمین فلسطین محقق می شود و این موضوع به ما این قدرت را می دهد که کار ناتمام خود را به پایان برسانیم. ما توانسته ایم ایده اسلام را بر اساس این اصول انجام دهیم. من اظهار کرده بودم اگر 100 عالم اسلامی جمع شده و به آموزش فلسطین بپردازند، تاثیر آن به این حد نخواهد بود.
 
رهبر حزب الله تصریح کرد محور مقاومت در لبنان، موجب شکل دهی به جریان مقاومت در فلسطین شد. این درحالی است که گروه های تکفیری بر علیه مقاومت اقدام می کنند، البته آنها نیز در حال از بین رفتن هستند. این موضوع به برکت مقاومت در لبنان، سوریه، فلسطین و عراق رخ داده است.
 
این نشست با حضور علما و شخصیت های مذهبی کشورهای اسلامی در موضوع مقاومت در حاشیه کنفرانس وحدت اسلامی در تهران برگزار شد.
 
تمام/ا.ت/