صفحه اصلی خبر خبر شماره :69099
«کنعانی مقدم»: انگلیسی‎ها پیمانکار ایجاد تفرقه در جهان اسلام هستند 15:44 | 24\09\1395

کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با قدسنا: اظهارات سخیف خانم ترزامی در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس نشان داد انگلیسی‎ها همچنان پیمانکار آمریکایی‎ها در منطقه هستند.«حسین کنعانی مقدم» کارشناس مسائل غرب آسیا در گفتگو با خبرگزاری قدس (قدسنا) در خصوص تقارن هفته وحدت و آزاد سازی حلب گفت: آزادسازی حلب سوریه یکی از دغدغه های اصلی جهان اسلام بود و این پیروزی می تواند نوید بخش آن باشد که وحدت جهان اسلام حول محور مقاومت در حال شکل گیری است که یکی از برکات این تقارن ولادت پیامبر اعظم و هفته وحدت است.

کارشناس مسائل غرب آسیا در ادامه افزود: به نظر می رسد در جهان اسلام بطور کل دو مسئله اساسی داریم، یکی مسئله فلسطین و بعد هم انحرافاتی که گروه های تکفیری و وهابی در جهان اسلام ایجاد کرده اند. به عبارت دیگر می شود گفت که هر دو مسئله با جبهه مقاومت در منطقه رابطه مستقیم دارد، به شکلی که هر روز ما شاهد پیروزی هایی در سوریه، لبنان می باشیم.

وی در ادامه در خصوص موضع گیری های مداخله جویانه نخست وزیر انگلیس گفت: به نظر می رسد یک تقسیم کاری میان آمریکا و انگلیس در حال شکل گیری است. پس از آنکه اسلام آمریکایی با روشن گری هایی که توسط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری داشته اند در حال محو است، ظاهرا اسلام انگلیسی در حال ورود به منطقه بوده و به دنبال ایجاد یک قدرت جدید در منطقه با استفاده از سیاست تفرقه بینداز و حکومت کن است.

کنعانی مقدم افزود: با توجه به اظهارات سخیفی که خانم ترزامی در اجلاس شورای همکاری خلیج فارس داشت نشان داد که انگلیسی ها پیمانکاری برای آمریکایی ها در منطقه هستند و به دنبال بر هم زدن وحدت میان مسلمین با ایجاد اختلافات قومی – مذهبی میان شیعه و سنی بوده که با همان تفکرات استعمارگرایانه، شیعه هراسی - اسلام انگلیسی را ترویج خواهند کرد.

تمام/م.ش/