صفحه اصلی خبر خبر شماره :69098
«احمد الاسدی»: پیروزی‎های عراق و سوریه مقدمه آزادسازی قدس شریف است 15:37 | 24\09\1395

سخنگوی حشد الشعبی عراق در گفتگو با قدسنا: پیروزی‎های سوریه و عراق باعث بازنگری در برخی معادلات منطقه‎ای خواهد شد و به طور قطع و یقین به منافع قدرتهای استکباری آسیب زیادی خواهد زد.«احمد الاسدی» سخنگوی حشد الشعبی عراق در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا) در پاسخ به این سوال که پس از حل و فصل نهایی مسئله داعش در منطقه و به ویژه عراق آیا امکان ورود حشد الشعبی به مسئله قدس و آزادسازی فلسطین وجود دارد، تاکید کرد: به طور حتم پیروزی عراق و سوریه بر گروههای تروریستی تکفیری در شرایط کنونی منطقه بالایی بر تغییر روند تحولات منطقه خواهد داشت.

وی افزود: پیروزی‎های سوریه و عراق باعث بازنگری در برخی معادلات منطقه‎ای خواهد شد و به طور قطع و یقین به منافع قدرتهای استکباری آسیب زیادی خواهد زد.

سخنگوی حشد الشعبی تاکید کرد: ما معتقدیم پیروزی‎های حشد الشعبی به همه مستضعفان و رنج دیدگان منطقه روحیه جدیدی خواهد داد. البته در این میان جایگاه ملت فلسطین کاملا مشخص و مهم است.

الاسدی تاکید کرد: ما همچنان طی دهه‎های اخیر شاهد نقض آشکار حقوق ملت فلسطین و استمرار اشغال اراضی فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی  بود‎ه ایم، اما تحولات سوریه و عراق در نهایت باعث خواهد شد که تاثیرات مثبتی را در مسئله فلسطین شاهد باشیم و به حول قوه الهی در آینده شاهد آزادسازی قدس شریف باشیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا ردپایی از محور خبیث آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی در تحولات عراق و حمایت از تروریست‎ها طی سالهای اخیر مشاهده کرده‎اید، افزود: به طور قطع اسنادی هست که نشان می‎دهد برخی از گروههای تروریستی به خارج از عراق مرتبط هستند و در ایجاد توطئه علیه عراق و محور مقاومت نقش ایفا می‎کنند.

تمام/م.ت/