صفحه اصلی خبر خبر شماره :69075
عضو فراکسیون بدر: پس از نابودی داعش، مقاومت عراق پیشگام مبارزه با اسرائیل خواهد بود 16:54 | 22\09\1395

«محمد ناجی» در گفتگو با قدسنا:اولویت مقاومت در عراق مبارزه با داعش وپاکسازی عراق از تکفیری‎ها است اما در مرحله ما بعد داعش، نیروهای مردمی در خط مقدم جبهه مبارزه با رژیم صهیونیستی حضور خواهند داشت.«محمد ناجی» در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری قدس(قدسنا) با بیان اینکه نیروهای مردمی عراق در روزهای اخیر پیروزی های زیادی را کسب کردند، گفت که به حول و قوه الهی این پیروزی ها تا روز های آینده ادامه خواهد داشت و در نهایت خاک عراق از وجود تروریست ها ونیروهای تکفیری به صورت کامل پاکسازی شود.

وی درپاسخ به سوال درباره نگاه نیروهای مردمی عراق به رژیم صهیونیستی و نقش آن در به وجود آوردن گروه های تکفیری در منطقه گفت: در ابتدا باید گفت که ما رژیم صهیونیستی را به عنوان یک رژیم اشغالگر در سرزمین فلسطین می دانیم که توسط استکبار جهانی در اراضی فلسطینی کاشته شد. این رژیم جنایتکار ضمن آواره کردن، قتل و کشتار ملت  فلسطین، سرزمین آنها را غصب کرده است و به صورت مداوم علیه جهان اسلام توطئه کرده است.

عضو فراکسیون بدرعراق در ادامه افزود که زمانی که خاک عراق کاملا آزاد شود و نیروهای تکفیری و در راس آنها نیروهای داعش در عراق ریشه کن شوند، مقاومت اسلامی عراق نیز مبارزات خود را متوجه رژیم غاصب اسرائیل خواهد کرد و در خط مقدم جبهه جنگ علیه اسرائیل حضور خواهد داشت.

محمد ناجی در ادامه به توطئه و همکاری برخی کشورهای عربی با رژیم اشغالگر قدس پرداخت و گفت: متاسفانه برخی کشورهای عربی به صورت پنهانی و آشکار روابط بسیار نزدیکی با رژیم صهیونیستی دارند، و به حقوق پایمال شده ملت فلسطین اهمیت نمی دهند. این اقدامات باید متوقف شود و مسلمان ضمن اتحاد با یکدیگر برای مبارزه با اسرائیل و نابودی این رژیم تلاش کنند.

وی در پاسخ به سوال دیگر قدسنا در باره نقش رژیم صهیونیستی در به وجود آوردن گروه های تکفیری در منطقه به ویژه عراق وسوریه گفت: هیچ شکی وجود ندارد که رژیم صهونیستی و همپیمانان غربی اش از گروه های تکفیری حمایت می کنند و در به وجود آوردن آنها نیز نقش مستقیمی داشتند. اسرائیل و همپیمانان خود نه تنها داعش را به وجود آورند بلکه به روش ها و انواع مختلف از جمله کمک اطلاعاتی و تسلیحاتی از آنها حمایت می کردند، بنابراین به طور قطع می توان گفت که داعش یک گروه صهیونیستی آمریکایی است، با این حال هرچه جلوتر برویم دلایل و مستندات برای اثبات حمایت استکبارجهانی از گروه های تکفیری بیشتر می شود.

تمام/م.ر/