صفحه اصلی خبر خبر شماره :69059
فرانسه: محور کنفرانس پاریس، بررسی طرح «دو کشور» است 13:44 | 20\09\1395

یک دیپلمات ارشد فرانسوی تصریح کرد : کنفرانسی که قرار است در پاریس برگزار شود، به منظور برقراری «صلح» نیست بلکه برای تاکید مجدد بر لزوم پایبندی به طرح «دو کشور» است.به گزارش خبرگزاری قدس(قدسنا) یک دیپلمات ارشد فرانسوی در گفتگو با روزنامه الحیات چاپ لندن با بیان اینکه تاریخ برگزاری کنفرانس پاریس در یکی از روزهای بیستم تا 22 ماه جاری خواهد بود، تصریح کرد که پاریس طی نامه ای برای چندین کشور دوست و همپیمان، پیشنهاد آنها  برای تعیین زمان مناسب  برگزاری کنفرانس مربوط به مسئله فلسطین را جویا شده است .

این مقام فرانسوی با بیان اینکه تاریخ دقیق برگزاری این کنفرانس هنوز مشخص نشده است گفت : همچنین مشخص نیست چند کشور در این کنفرانس شرکت خواهند کرد و یا اینکه در چه سطحی برگزار خواهد شد ، اما کشورهایی که پیشنهاد پاریس را دریافت کردند با این پیشنهاد موافق بوده  و از آن استقبال کرده اند.

وی افزود : آنچه مشخص است  تمام کشورهای شرکت کننده در کنفرانس سابق، نمایندگانی از  کشورهای عربی عضو اتحادیه عرب و اعضای کمیته چهارجانبه، در این کنفرانس شرکت خواهند کرد.

این دیپلمات فرانسوی در قسمت دیگری از اظهارت خود خاطرنشان کرد که هدف از برگزاری این کنفرانس برقراری صلح میان فلسطینیان واسرائیل آن هم به شیوه کنفرانس مادرید نیست، بلکه هدف از برگزاری این کنفرانس تاکید بر لزوم پایبندی به  طرح تشکیل دو کشور و متعهد شدن طرفها  به آن به عنوان تنها گزینه مسالمت آمیز برای پایان این منازعات است.

وی افزود که فرانسه برای از سرگیری مذاکرات سازش میان فلسطینیان و اسرائیل تلاش نمی کند چرا که پاریس می داند شرایط برای از سر گیری این مذاکرات مناسب نیست، اما باوجود اینکه طرح تشکیل دو کشور در خطر فراموش شدن است فرانسه تلاش می کند که جامعه بین المللی را به لزوم توجه به نزاع فلسطینیان و اسرائیل و در پیش گرفتن  این طرح  مجاب کند.

تمام/م.ر/28