صفحه اصلی خبر خبر شماره :69049
کمک سازمان ملل به ایجاد لیست سیاهی از شرکت های حامی اشغالگری اسرائیل 10:45 | 20\09\1395

سازمان ملل برای ایجاد لیست سیاهی از شرکت های فعال در قدس اشغالی، بلندی های جولان و کرانه باختری کمک مالی اختصاص می دهد.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه صهیونیستی اسرائیل نشنال نیوز (عاروتص شوا) نوشت : سازمان ملل هفته آینده درباره اختصاص کمک مالی برای ایجاد لیست سیاهی از شرکت های اسرائیلی و بین المللی فعال در قدس اشغالی، بلندی های جولان و کرانه باختری رای گیری خواهد کرد .

این رای گیری در کمیته پنجم سازمان ملل که وظیفه نظارت بر بودجه و مدیریت این سازمان را دارد انجام خواهد گرفت و در نتیجه با اختصاص بودجه به شورای حقوق بشر سازمان ملل برای گردآوری این لیست اجازه خواهد داد.

سازمان ملل که در ماه مارس گذشته قصد خود را اعلام کرد به شدت از سوی رژیم صهیونیستی مورد انتقاد قرار گرفت. انتظار می رود این لیست سیاه از سوی جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در همین راستا «دنی دانون» سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل روز گذشته (جمعه) اعلام کرد که دفتر این رژیم در سازمان ملل با ایجاد این لیست مخالفت خواهد کرد و برای مبارزه با طرح های این چنینی تلاش  می کنیم.

وی گفت : "ما در مقابل این طرح شرم آور سکوت نمی کنیم، سازمان ملل سعی دارد  بر روابط شرکت های بین المللی با اسرائیل، تاثیر بگذارد."

تمام/ا.ت/28