صفحه اصلی خبر خبر شماره :69022
ارتش اسرائیل از خانه های فلسطینیان سوء استفاده می کند 21:44 | 19\09\1395

گروه حقوق بشر اسرائیلی موسوم به «بتسلیم» در گزارش خوداذعان کرده است که نظامیان ارتش اسرائیل، خانه های فلسطینیان در الخلیل را مانند هتل هایی می بیند که در استفاده از آنها آزاد هستند.به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، وبگاه روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت اذعان کرد که نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی که به منازل فلسطینیان ساکن الخلیل  یورش می برند، از وسایل و تجهیزات شخصی آنها  برای مصارف خود سوء استفاده می کنند.

بنا به اظهارات ساکنان فلسطینی این منطقه  اتاق های خواب، آشپزخانه و دستشویی خانه های آنها مورد استفاده نظامیان اسرائیلی قرار گرفته است.

«انور الموتی» یکی از ساکنان محله جبل الرحما در الخلیل اظهار کرده است نظامیان اسرائیلی با یورش به خانه اش حکم نظامی در مورد استفاده از وسایل داخل خانه را نشان داده اند درحالی که درون این حکم تنها استفاده از پشت بام ذکر شده بود.

در همین حال گروه حقوق بشر اسرائیلی موسوم به «بتسلیم»  که انتقادات زیادی را به نحوه رفتار ارتش رژیم صهیونیستی وارد کرده است در گزارشی اعلام کرد که  " ارتش اسرائیل، خانه های فلسطینیان در الخلیل را مانند هتل هایی می بیند دراستفاده از آنها  آزاد هستند. این موضوع در اشغالگری یک موضوع رایج است که در نزدیک به 50 سال ادامه داشته است. ورود ارتش به داخل خانه شخصی یک اقدام غیرقانونی است که باعث ترس ساکنان خانه و هجوم به حریم شخصی آنها شده و بر زندگی آنها تاثیر می گذارد."

تمام/ا.ت/28