صفحه اصلی خبر خبر شماره :68974
ایالت نیویورک امریکا لیست سیاه حامیان تحریم اسرائیل را منتشر کرد 15:08 | 16\09\1395

ایالت نیویورک نام 13 شرکت خارجی حامی جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی را در لیست سیاه خود قرار داد .به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، ایالت نیویورک لیست سیاهی از 13 شرکت خارجی  حامی جنبش جهانی تحریم رژیم صهیونیستی را منتشر کرد. در  این لیست نام  شرکتها و موسسات بزرگی همچون «بانک دانسکه»،« فریدوم کال بریتانیا» و «وایتنز» دیده می شود.

طبق گزارش های منتشر شده هیچ کدام از این شرکت ها آمریکایی نبوده و طبق ادعای مقامات ایالت نیویورک، هیچ نهاد دولتی با این شرکت ها مناسبات تجاری ندارد. این لیست درحالی منتشر شده است که در ماه ژوئن، «اندرو کومو» فرماندار نیویورک با طی دستوری علیه این جنبش بین المللی ضد اسرائیلی، نهاد های دولتی در ایالت نیویورک را ملزم به تحریم شرکت ها و سازمان هایی کرد که با این جنبش همکاری دارند.

نیویورک جزو چند ایالت امریکایی است که لایحه مبارزه با این جنبش را در سال های اخیر به امضا رسانده اند. کالیفرنیا، نیوجرسی، آریزونا، ایندیانا، فلوریدا، تنسی و ویرجینا از دیگر ایالاتی هستند که این لایحه را تصویب کرده اند. ایالت نوادا نیز آخرین ایالت آمریکایی است که این لایحه را در حمایت از رژیم صهیونیستی به تصویب رسانده است.

بر اساس این لایحه نهادها و شرکت های دولتی امریکا از ارتباط و تجارت با شرکت های حامی تحریم اسرائیل ممنوع می شوند.

تمام/ا.ت/28