خبرگزاری قدس؛ فراتر از خبر، ژرف تر از تحليل

خبرگزاري قدس‌ نخستین خبرگزاری رسمي و تخصصي و همچنين دومين خبرگزاري غير دولتي در جمهوري اسلامي ايران از حيث سابقه وقدمت است كه در آبان ماه سال 1380 در سالروز مبعث پر بركت پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد مصطفي (ص) پيامبر مهرباني ها راه اندازي و با حوزه ماموريت مشخص مشغول به فعاليت شد. به رغم اين اما مجوز رسمي فعاليت خود را در سال 1384 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دريافت كرد.

اهداف

در اساسنامه خبرگزاري قدس پيرامون اهداف اين موسسه فرهنگي و هنري آمده است:

با ياري خداوند متعال و با انگيزه ارتقاء دانش و بينش عموم پيرامون مسائل جهان اسلام بويژه قدس شريف و دفاع از ملت فلسطين خبرگزاري قدس تشكيل شده است.

براين اساس مي توان اهم اهداف اين خبرگزاري را در موارد ذيل خلاصه كرد:

*بازگرداندن فلسطين به جايگاه حقيقي آن به عنوان اولويت اصلي امت اسلامي


*نشر معارف و ارزش هاي جهادي و مقاومتي در چارچوب استراتژي آزادي  فلسطين

*ايجاد روابط دو جانبه ميان نخبان و شخصيت هاي اسلامي مرتبط با قضاياي اسلامي از جمله قضيه فلسطين و قدس

*نشر و بازتاب اخبار، ‌گزارش ها، تحليل هاي مرتبط با قضيه فلسطين و قدس شريف و جريان مقاومت ضد صهيونيستي و افشاي جنايات و آگاهي بخشي نسبت به تحركات اين رژيم عليه فلسطين و امت اسلامي

خبرگزاری قدس با درک واقعی از فضای بشدت رقابت آمیز رسانه های خبری _تبلیغی جهان ، به کار خبر رسانی مشغول است.

قدسنا در انجام وظایف خود به عنوان رسانه خبری چند محور اساسی را منظور دارد:

الف) ارائه تازه ترین اخبار و گزارشهای خبری از فلسطین اشغالی .

ب) دقت در صحت اخبار و سرعت در انتشار آن .

ج) بهره گیری از تکنیکهای مدرن ارتباطی برای انعکاس اخبار شفاف و حقیقی انقلاب ملت مسلمان فلسطین علیه رژیم اشغالگر صهیونیست .

د)ارائه اطلاعات فراگیر از تحولات جاری و پیشینه آنها جهت دستیابی مخاطبان به شناختی واقعی از انقلاب ملت مسلمان فلسطین.

و)حمایت راهبردی از حرکتهای اصولی و ارزشمند ملت مسلمان فلسطین ، در هیئت رسانه ای معتبر.

کانون توجه خبرگزاری قدس فلسطین و انعکاس اخبار وتحولات و رویدادهای آن است . از اینرو استفاده مستقیم از منابع خبری موجود در فلسطین و اراضی اشغالی ، یکی از ابزارهای فعالیت این خبرگزاری است. علاوه بر این ، بهره گیری از منابع خبری فعال در کشورهای خط مقدم فلسطین اشغالی و دیگر کشورهای خاورمیانه ، خبرگزاری قدس (قدسنا) را قادر ساخته که با دیگر همتایان خود در داخل و خارج از ایران به رقابت برخیزد.

معرفی آرم

آرم خبرگزاري به صورت حرف بزرگ(( Q )) الهام گرفته شده از حرف اول انگليسي واژه قدس (Quds) طراحي شده است كه  درون آن به طبع گنبد سبز رنگ مسجد  مبارك الاقصي اولين قبله مسلمانان جهان اراسته شده و ذيل اين گنبد به زبان فارسي (كه احتمالا از سوي مخاطبان عزيز عربي استنباط مي شود) واژه قدسنا قرار داده شده است. واژه قدسنا (QODSNA)در اين آرم برخلاف تعبير رايج يك كلمه عربي به معناي " قدس ما" نيست هرچند طراحان و تصميم گيران خبرگزاري به چنين برداشت عمومي افتخار مي كنند بلكه (قدسنا) واژه فارسي شده كلمه انگليسي qodsna مخفف جمله انگليسيAgency  Qods News  به معناي خبرگزاري قدس يا آژانس خبري قدس است. علاوه براين در پايين واژه فارسي قدسنا  خطي موازي بصورت طرح چفيه فلسطيني كه نماد مقاومت فلسطيني ها و نمادي از انتفاضه آنان عليه رژيم اشغالگر قدس محسوب مي شود، تعبيه شده است.


راهنمای ورود به سایت خبرگزاری قدس

دسترسی به اخبار و منابع اطلاعاتی قدسنا از طریق سایت اینترنتی ممکن است. خبرگزاری قدس تلاش دارد ضمن حفظ جنبه های رقابتی با دیگر همتایان خود در داخل و خارج از کشور ، تازه و متقن ترین اخبار را در اختیار مخاطبانش قرار دهد. برای دسترسی به آخرین اخبار و نیز مطالب خبری آرشیوی قدسنا ، می توان با انجام مکاتبه با دفتر مرکزی این خبرگزاری تسهیلات لازم را دریافت کرد.) آدرس اینترنتی خبرگزاری قدس (قدسنا) :

www.qodsna.com

www.qodsna.net

www.qodsna.org

www.qodsna.ir


خبرگزاری قدس (قدسنا) علاوه بر نمایش مکتوب آخرین اخبار فلسطین و تصاویر خبری به سه زبان فارسی ، عربی ، انگلیسی، دارای فایلهای اطلاعاتی مختلفی است که مخاطبان را جهت دریافت اطلاعات معتبر نسبت به سطوح مختلف سیاسی ، اقتصادی ، اجتماعی و حتی شخصیتهای فلسطینی و دیگر عوامل موثر در تحولات فلسطین یاری می دهد.مراجعه به سایت اینترنتی قدسنا بینندگان را با واقعیاتی تاره در باره فلسطین آشنا می کند .


منابع خبري

شیوه های کسب خبر توسط خبرگزاری قدس (قدسنا) از چند کانال انجام می شود:

الف) خبرنگاران خبرگزاری قدس (قدسنا) در داخل سرزمینهای اشغالی.

ب) دفاتر خبری وابسته به قدسنا در کشورهای عرب منطقه.

ج) منابع خبری فعال بین المللی.

د) خبرنگاران مستقر در داخل کشور.


اخبار تولیدی خبرگزاری قدس (قدسنا) بر روی خطوط خروجی این خبرگزاری به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی ارسال می شود.


مشخصات

صاحب امتياز: موسسه فرهنگي و هنري خبرگزاري قدس

مدير عامل: مهدي شكيبايي

زمينه انتشار: فعاليت فرهنگي و خبري پيرامون مسائل مربوط به جهان اسلام،فلسطين و قدس شريف

روابط عمومی : 66488591،66488740 و 66487470

پست الکترونيکي info@qodsna.com   


نشانی : میدان فلسطین ، خیابان فلسطین ، خیابان بزرگمهر غربی ، نبش خیابان فریمان پلاک 61